Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Enkeli 2. kapitola

17. června 2015 v 12:09 |  Mé povídky-Nezařazené
http://kirja3.blog.cz/1506/enkeli-1-kapitola - Přečtěte si i 1. kapitolu:))

............................................................................................................................................................................

Enkeli znepozorněl. Dokonce si začal pískat. V tom ho z myšlenek vytrhlo jakési zachrčení. Enkeli se prudce otočil a spatřil velkého tygra, který měl drápy zaryté hluboko v kůře stromu. Z Enkeliho hrdla se vydral výkřik a nohy mu zdřevěněly. "Ghrááá!" zařval tygr a dlouze si Enkeliho prohlížel. Enkeli se konečně rozběhl směrem k vesnici, ale tu se zastavil. Když teď dovede tygra do vesnice, budou v ohrožení všichni, ale zároveň přece mají víc zbraní... Měl jen pár sekund na rozmýšlení... Prudce sebou škubl a vyrazil pryč, někam kde ještě nikdy nebyl - do Údolí řvoucích vodopádů. Tam nikdo z vesnice nesměl. Jen nevěděl, proč. Zastavil se a uvědomil si, že tygr ho nepronásleduje...

Enkeli se rozhlédl. Nejprve ho zaujaly tři obrovské vodopády, které s rámusem dopadaly na zem a tříštily se o velké kameny na kraji nádherného, průzračného jezera. Všude kolem jezera byla světle zelená tráva, všelijaké květiny a stromy s růžovými květy. Prales to tu rozhodně nepřipomínalo. Enkelimu poklesla brada. Takovou nádheru ještě nikdy v životě neviděl. Před obličejem mu přeletěl krásný motýl. Enkeli se rozběhl k jezeru se zdvženýma rukama a jásal nad nádherou toho místa. Tři velké skály ze kterých stékaly vodopády byly porostlé zelenými rostlinami a tyčily se do velké výšky. Stromy z pralesa, který celé údolí obklopoval, je ale zakrývaly před pohledem obyvatel vesnice.

Enkeli skočil po hlavě do jezera a nemusel se bát, že pod hladinou narazí na kámen. Ačkoli bylo jezero hluboké asi dva metry, viděl spolehlivě na dno, kde byly bílé oblázky.
Když vylezl z jezera, podíval se znovu na jeho druhý konec, kam padaly vodopády. Lehl si do trávy, zavřel oči a usmíval se. Vše bylo dokonalé... Dokud si neuvědomil, že ho ve vesnici hledají.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kohoutová Kristýna Kohoutová | E-mail | Web | 18. června 2015 v 0:10 | Reagovat

Zdravím Tě,
ráda bych Ti nabídla možnost autorské spoluúčasti na mém připravovaném knižním projektu.
Úkolem je napsat vyjádření jakéhokoliv rozsahu, žánru a jazykových prostředků na téma "nejhorší situace v mém životě a nejlepší cesta z ní ven". Doplňující fází projektu je zodpovězení dotazníku na téma, který se zabývá životními hodnotami.
Hlavním cílem projektu je pracovat s pravdou a spatřovat smysl ve všech jejích formách. Ukazovat ji takovou, jaká je, vnímat ji bez příkras a pozlátka, a tím objevit její pravou váhu a krásu. Přestat se jí obávat, i když někdy může bolet, nebo být nepříjemná. Dokázat vyjádřit, že teď zrovna bolí, nebo je nepříjemná, a vědět, že je to tak v pořádku a není se za co ani v nejmenším stydět. Přijmout pravdu v lásce a souladu se sebou.
Mezi další dílčí cíle patří pozastavit se nad tím, jak jsme jako živé bytosti všichni stejní, ale přesto každý jedinečným originálem. Setřít rozdíly v pohlaví, generacích, barvách pleti, užívaném jazyce, sexuální orientaci, a naopak se nahlas rozlišit svým výjimečným pohledem na svět.
Budu ráda, když se nenásilnou cestou podaří dosáhnout i motivačního podtextu založeném čistě na osobních zkušenostech všech zúčastněných bez přítomnosti moralizování, klišé a odborné terminologie, ale nechci to tam rvát na sílu.
Věřím, že každý by si v tomto díle mohl najít především to, co zrovna nejvíce potřebuje, takže cílů může být ve skutečnosti mnohem více, ač je nestanovuju jen já, protože autory jsme my všichni zúčastnění, já bych to chtěla jen určitým způsobem usměrnit a pokusit se to nějakou cestou zpřístupnit těm případným, kterým zrovna něco takového chybí do jejich životní skládačky...
V případě zájmu o bližší informace mě, prosím, kontaktuj na e-mail kristynakohoutova@email.cz, případně na facebook do zpráv na facebook.com/KristynaKohoutovaCZ. Bylo by mi ctí.
S poděkováním a přáním příjemného večera,
Kristýna Kohoutová

2 kirja3 kirja3 | Web | 18. června 2015 v 7:38 | Reagovat

Wow, hustýýý...:D Přemýšlím...

3 kirja3 kirja3 | Web | 18. června 2015 v 7:38 | Reagovat

Wow, hustýýý...:D Přemýšlím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama