Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Enkeli 3. kapitola

18. června 2015 v 11:17 |  Mé povídky-Nezařazené
Enkeli byl zklamaný, že musí z údolí odejít. Tři velké vodopády se mu nesmírně líbily. "Proč je sem zakázáno chodit?" nechápal, ale stejně sebral svůj štěp a vydal se k vesnici. Bylo teplé ráno, jeho strýc ještě spal a Enkeli se taky ntáhl na postel a odpočíval. Když se strýc probral, Enkeli dělalm že celou dobu pilně vyřezává kus dřeva do tvaru lžíce. "Všechno nejlepší, Enkeli!" popřál strýc a vyšel z chaty. Vše bylo připraveno k oslavám Enkeliho narozenin.

"Dnes, Enkeli, podstoupíš zkoušku dospělosti! Pokud ji zvládneš, dostaneš něco, co se ti bude velmi hodit. Pokud ji zvládneš jen tak tak, nedostaneš nic. Pokud to nezvládneš, budeš vyhnán z vesnice." řekl náčelník. "Zvládl už tu zkoušku někdo z vás na tolik dobře, aby doststal tu věc?" zeptal se Enkeli. "Jen já. A jelikož jsi jediné dítě v této osadě, musíš ji zvládnout ty, jinak po mé smrti nebude nikdo, kdo by ten dar mohl předávat dalším lidem." Enkeli přemýšlel, co asi dostane, jestli tu zkoušku perfektně zvládne. Možná nějakou zbraň... přemýšlal.

Koem desáté hodiny se obyvatelé vesnice shromáždili u Velkého totemu, kde stál náčelník s Enkelim. "Enkeli! Dnes půjdeš poprvé v životě sám do pralesa!" zahřměl náčelník a ukázal na prales, kam Enkeli chodil tajně skoro každý den. "Ano." kývl Enkeli. "Půjdeš do pralesa. Ale až do středu pralesa. Jako důkaz žes tam byl, nám přineseš plod ze stromu, který tam roste." řekl náčelník. O tom, že ve středu pralesa je nějaký strom, Enkeli vůbec netušil. Nikdy tam nebyl. Doufal ale, že se mu budou hodit alespoň předchozí zkušenosti. "Tak, Enkeli, jdi si pro oštěp. V pravé poledne vyrazíš s čutorou vody a jedním pomerančem do pralesa." řekl náčelník a lidé se rozešli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama