Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Enkeli 4.kapitola

19. června 2015 v 20:11 |  Mé povídky-Nezařazené


http://kirja3.blog.cz/1506/enkeli-3-kapitola - přečtěte si i 3. kapitolu:)

Enkeli se vydal do pralesa. Strýc a ostatní obyvatelé mu mávali a přáli štěstí. Enkeli měl své kožené kraťasy, za opaskem čutoru s vodou, malý nůž a v ruce třímal svůj oblíbený oštěp. Prošel kolem údolí, kde se včera zdržel a šel dál. Jak mám najít střed pralesa? přemýšlel. Pak ho napadla skvělá myšlenka:m Z vrcholu stromu přece možná uvidím ten velký strom!

Chvíli trvalo, než se černoch vyšplhal na vysokou palmu, ale dokázal to díky několika lijánám.Rozhlédl se, ale všechny stromy byly skoro stejné. Chcíli se rozhlížel, když mu sklouzla noha a on se najednou držel jen jednou rukou za výklenek ve dřvě, oštěp se mu zachytil za opasek a způsobil mu pořádný škrábanec. Enkeli zakřičel. Byl ve větší výšce, než si myslel. Ruka mu pomalu povolovala a on se snažil nohama obejmout kmen stromu, aby se udržel. Nohy mu ale vždy sklouzly. V tom si všiml lijány, která byla asi půl metru od něj. Popínala se okolo vysokého stromu a visela nízko nad zemí. Enkeli se jí chytil, nohama se odrazil od stromu a chytil se i druhou rukou.

Zprudka se zhoupl a chytil se druhého stromu, po kterém hbitě slezl dolů. Opřel se o kmen stromu, zavřel oči a dal obličej do dlaní. "Uf..." vydechl a ze vzteku bodl svou kudlu do kmene stromu. Když se ji ale pokusil zase vysunout, nešlo to. Enkeli spolkl několik nadávek a opřel zase hlavu o strom.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama