Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Enkeli 6. kapitola

20. června 2015 v 22:35
http://kirja3.blog.cz/1506/enkeli-5-kapitola - přečtěte si i pátou kapitolku:)

Zpět do vesnice byla cesta krátká. "Náčelníku!" volal Enkeli. "Enkeli, zvládl jsi to!" zalapal po dechu jeho strýc. Náčelník běžel hned k nim a brzy se kolem Enkeliho sešla celá osada. "Enkeli, nyní půjdeš se šamanem, který ti předá ten dar." řekl náčelník. "Ale náčelníku, myslel jsem, že mi ho dáte vy." podotkl Enkeli. "Šaman je tu jen jednou za rok, on tě to naučí lépe něž já. Jdi." usmál se náčelník a ukázal na starého muže, který se hrbil u jednoho z domků. "Ano, náčelníku." přikývl Enkeli a odešel.

Šaman byl velmi smpatický muž. Měl smysl pro humor a v jeho přítomnosti se Enkeli necítil ani moc napjatě, nevózně, ale docela uvolněně. Šaman začal vyprávět cosi o magii. "Cože?" nechápal Enkeli. Snad u každé věty jsel Šaman zastavit a dát prostor Enkeliho otázkám. "Ovládat některé druhy magi tě naučím. Začneme tímto. Stoupni si, dej ruce před sebe." řekl šaman. Enkeli tak učinil. "Tak. Teď ti pošlu energii. Cítíš, jak je tobě?" Enkeli kývl. "A teď zařiď, aby ti ta energie přstoupila do dlaní." Enkeli nevěděl jak na to a tak si představil, jak má záři kolem dlaní. "ta je to správně. "Jsi nadaný mladík." podotkl šaman. Lekce pokračovala celý zbytek dne, dokud Enkeli neuměl alespoň základy. "To, co jsem tě naučil, je tajné. Nměl bys to nikomu říkat. Smí to znát jen ti, kteří jsou toho hodni. Jako jsi ty." vysvětlil na konec šaman. "Mohli by to umět všichni. Bylo by to tak lepší, nemyslíte?" zeptal se Enkeli a vzhlédl k šamanovi. "Ne. Kdyby to uměl každý, nebylo by v tom to kouzlo." "Ale všichni mají právo, znát to." "Nikomu to neřekneš!" zaburácel šaman, sebral nejbližší kudlu a přidržel ji těsně před Enkelim. "Rozumíš dobře?!" Enkeli vyběhl z domku a utíkal ke strýcovi, ale raději mu nic neříkal.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ....:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Slimák Slimák | 20. června 2015 v 23:55 | Reagovat

Je to napínavý. Už se těším na další díl :)

2 Kirja Kirja | Web | 21. června 2015 v 7:18 | Reagovat

Díky moc:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama