Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Enkeli 7. kapitola

21. června 2015 v 11:27 |  Mé povídky-Nezařazené
http://kirja3.blog.cz/1506/enkeli-6-kapitol - přečtěte si i šestou kapitolku:)

Enkeli byl od šamanova příchodu zamlklý. Kéž by tu zkoušku vůbec nesplnil... "Je ti něco, chlapče?" staral se strýc. "Ne." řekl Enkeli a dál mlčel. Každé ráno šel do svého oblíbeného údolí, kde trávil krásné chvilky. Lezl na skály a zase zpět dolů, aby nespadl. Několikrát už sice měl na mále a skoro spadl přímo do řvoucího vodopádu, který se tříštil o kameny. Vždy se rád díval, jak stříbrné rybky plují mezi kameny v jezírku, jak motýli poletují kolem květin a jak pestrobarevní papoušci pokřikují po celém údolí.

S tajemnstvím, které držel v sobě, se mu nežilo moc hezky. Nedělalo mu dobře vědomí, že umí něco, co jiní ne. "Sterejdo..." zaváhal Enkeili. "Já... Víš, ten dar jak mi dal šaman..." Strýc přikývl. "No... Jen mě naučil něco, co můžeme umět všichni. Ale mám zakázáno, někoho to učit..." "Já vím. Tak to prostě je." řekl strýc a usmál se. "Kdyby to uměli všichni, mohli bychom díky tomu léčit..." "Ale všichni to neumí." uzavřel hovor strýc a pokračoval ve své činnosti.

¨KAPITOLU DOPLNÍM
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama