Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Výzo!!!

30. června 2015 v 12:53 |  já-Kirja
Celou tu půlhodinu jsem se klepala jak drahej pes. Učitelka vyvolávala postupně žáky a bylo to tak strašně pomalý... "Prospěla s vyznamenáním... Prospěl... Prospěl... Prospěl s vyznamenáním..." děsný!

Až nakonec řekla moje jméno. Vzala jsem ze stolu karafiát v barvě zvratků a šla k tabuli. Úplně jsem viděla, jak tam stojí špalek a místo učitelky kat. "Prospěla." "Ale ne! To znamená, že tam mám něco horšího než dvojku!" zděsila jsem se, potřásla katovi učitelce rukou, vzala výzo a obešla pomyslný špalek. "Tři trojky." vydechla jsem. V páté třídě. Ne. Ne, ne, ne, ne, NE! To nesmí být pravda! Ale je. Mám ADD, ale nemám speciální hodnocení, tak se nedivte. Průměrně z celého školního roku bych měla dvojku. Ach jo, já - dcera dvou vysokoškoláků, vzdělanejch lidí, šprtů. Grrrrrrr. Tak nemám tak geniální mozek, tak se zajímám o jiné věci.

Já nechci být nějaká bohatá ženská, která ale dělá práci, co ji nebaví. Budu vstávat v šest, pak osm hodin dělat něco, co mě nebaví a nedělám to ráda, potom přijdu domů a v kapse mi budou chřestit prachy. Anebo prášky na hlavu.
Ne vážně, jaké vzdělání potřebuju na spisovaelku? Jo, asi nějaké základní věci musím umět, ale dnes je internet, dnes všechno vygooglim.

No, ale dva měsíce teď nebude škola. A já se budu muset šprtat. Kurňa, já chtěla normální prázdniny. Ale ne, to přece nejde... Áááách jóóó...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Slimak Slimak | 30. června 2015 v 17:53 | Reagovat

Blahopřeju ti Kirjo. Průměr 2 není špatný. Ale když tě to štve a nejsi spokojená, urcitě můžeš mít i lepší známky (a žádné trojky :-). Je to hlavně o tvojí vůli a vytrvalosti. Jsi totiž od přírody chytrá (to se pozná podle toho, jak píšeš).

Kdybys chtěla pracovat rukama v továrně, nebo třeba jako pokladní v Tescu, moc vzdělaná být nemusíš. Jestli chceš být ale spisovatelkou (a nadání na to máš velké!!!), bez dobrého vzdělání se neobejdeš, to mi věř. Hlavně pokud chceš být dobrou spisovatelkou...

2 Kirja Kirja | Web | 30. června 2015 v 18:34 | Reagovat

:) Dík, Slimáku:D
Pkladní v Tescu být nechci, asi bych se fakt měla líp učit:DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama