Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Kniha kouzel - TAG

4. července 2015 v 9:00 |  Recenze na knížky

Nikdo mě nazatagoval! Sem rebel! Muahahahahahaha!

1. Kouzlo, jež Vás přenese do děje jakékoliv knihy, přesně do chvíle, kterou si vyberete.
Kam se necháte přenést, do jaké chvíle a proč?
Se to řekne:D Asi do chvíle, kdy má Snape hodinu lektvarů. Jakoukoli. Prostě chci vidět, jestli je fakt tak přísnej. Snape je prostě nej.
Jo a to mi připomíná nedávnou příhodu. Měla jsme na ploše tabletu obrázek Snapea a táta se mě hned ptal, proč tam mám cizího chlapa:D
2. Kouzlo Vám umožní vytáhnout libovolnou postavu z knihy a přivést ji do reálného světa.
Koho vytáhnete a proč? Co s ní uděláte v reálném světě?
Nějakou postavu bez přátel, aby jí to nebylo líto. Takže Snapea. A co s ním udělám?? (:DDJežiši, to jsou otázky:D) No asi mě bude muset naučit kouzlit, i když jsme jen mudla, ne?:)
3. Kouzlo, které Vám dá možnost přetvořit konec jedné knihy.
Který konec předěláte dle vašich představ a proč? Jak moc velký rozdíl mezi původním a novým koncem bude?
Jestli nevíte, jak skončil H.P., radši to nečtěte:)
Zase HP. Ten konec Rowlingová sm prominutím po...kazila. Takže bych nenechala umřít Snapea, Tonksovou, Lupina, Brumbála..... A chcípnul by jenom Voldy a ti jeho Smrtijedi, Snape se nepočítá..:D A jak
. Kouzlo má za účel zabít postavu z knihy dle Vašeho výběru ve Vámi zvolenou chvíli.
Kterou postavu, kdy a proč zabijete? Jak to podle vaší teorie ovlivní děj knihy?
(Pozn. to, jak bude děj po smrti postavy pokračovat, je náhodné a vy nevíte, jak to nakonec bude)
No... Hmmm, já nevím. Asi bych zabila Jamese Pottera, ale to by se nenarodil Harry Potter (To je ale složitá myšlenky:DD). Ale Harryho přece kniha potřebuje, takže bych zabila takového zlého králíka z Daleké cesty za domovem:D Anebo Temného Pána?:/
5. Když tímto lektvarem polijete stránku knihy, přehraje vám scénu, která se zrovna odehrává.
Jakou scénu byste takto chtěli vidět na vlastní oči a né o ní jen číst a z jaké je knihy? Proč právě tuhle scén
Mno. Chtěla bych vidět, jak se snaží sežrat upír hlavní postavy z Klubu záhad- Upíří rakev. Byla to první kniha, kterou jsem přečetla ještě před první třídou, takže určitě tohle.
6. Lektvar, po jehož vypití se na 1 hodinu stanete hlavní hrdinkou/hlavním hrdinou vybrané knihy v libovolnou chvíli.
Kým byste se stali a co byste udělali jinak?
Asi bych byla Tara z Veverčího lesa. Ale tahle kniha neexistuje, protože si ji píšu já na počítači a má teprve 76 stran:( Ale Taru mám ráda, protože má všechny mé dobré vlastnosti: Je chytrá, milá, objetavá... Ale nějaké mušky má taky:)
7. Lektvar, který vymaže vámi zvolenou knihu ze světa i z paměti lidí.
Kterou knihu byste bez výčitek nechali přestat existovat? Čím se provinila, že si něco takového zaslouží?
Napsat blbou dvoustránkovou povídku dá pořádně zabrat. A knihu? No to můžu jen hádat, ale žádná sranda to není. Takže žádnou knihu bych nevymazala, možná nějakou o tom, jak jsou cikáni/černoši/homosexuálové/postižení lidé blbí a k ničemu. To bych teda smazala.
A ještě jednu knihu bych smazala. 50 odstínů šedi. Hele, je mi dvanáct, já to nečetla, ale vím, že to je naprostá prasárna. Blééééééééé. I když, prasárna je pro mě všechno, co je... Mno prasárna.:D
8. Kouzlo, díky kterému Vámi vybraný autor napíše knihu, jakou si jen zamanete.
Od koho byste chtěli knihu na přání? Proč? A o čem by byla?
Jo Nesbo (že já to jméno nepíšu správně?:D) píše naprosto geniálně, takže od něj bych si klidně nechala napsat knihu. Taky Rowligová, možná Richard Adams a možná Thomas Brezina? Nevím, nevím:D ALe asi bych si vybrala toho spisovatele, který je mým vzorem - Rowlingovou. A měla by mi napsat knihu o tom, jak býd dobrý spisovatel a co vše to obnáší.
9. Kouzlo Vám umožní přidat novou nebo oživit již zemřelou postavu v jakékoliv knize a určit jí její další osud.
Koho byste nechali vstát z mrtvých anebo kam byste přidali jakou postavu? Jaký charakter by nová postava měla? Za jakým účelem by postava obživla/přibyla? Jaký by byl její život v knize?
Nevím. Severusovu smrt jsem pochopila, byla nezbytná pro zbytek příběhu, takže toho bych neobživla(co to je za slovo?:D). Asi George Weasleyho z H.P. Ten umřel zbytečnou smrtí a to si nezaslouží nikdo.
1
0. Kouzlo, díky kterému můžete vytvořit vlastní svět kombinací již existujících světů a přesně si vybrat obyvatele, včetně postav z jakýchkoliv knih.
Jaký svět byste vytvořili a kdo všechno by v něm měl žít? Jak by fungoval? Co by se tam dělo? Jak by tam žily určité existující postavy a jak by se zkřížily jejich osudy?
Wow, super otázka:) Asi bych dala dohromady Harryho Pottera, Eragona, Sněhuláka, Spasitele, Pentagram... Prostě tyhle detektivky od Nesba bych dala k Fantasy a vznikla by super matlanice, která by neměla hlavu ani patu:D Jejich osudy by se nějak moc nezkřížily, nevšímali by si sebe navzájem, jen zabíjeli Voldyho/hledali vrahy/ já nevím co ještě....:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama