Jmenuji se Kirja Taitava a je mi 12 let. Na tomto blogu nejdete mé povídky všeho druhu, jednodílné i vícedílné, krátké i dlouhé. Najdete zde i mé zážitky, básničky a názory, odkazy na mé oblíbené stránky a informace o mně. Budu ráda za každý komentář. Komentáře beru jako důkaz, že jste při čtení neumřeli nudou a máte dost sil, napsat, co si o tom myslíte:) S jakýmkoli dotazem, připomínkou či upozorněním se, prosím, obrať na Kirjabooks@gmail.com

Ten Pátý...

4. července 2015 v 16:48 |  Mé povídky-Fantasy
Byl jednou jeden drak. Říkáte si, že draci neexistují a že vám tady povídám bláboly, ale oni existují a to rovnou čtyři! Ohnivý drak, Vodní drak, Větrný drak a drak Země. A ti čtyři draci žijí každý někde jinde. Oni žijí všude. Ohnivý drak je ve všem ohni na Zemi, Větrný je ve všem vzduchu, vodní je v každé řece a potoku a zemní je v aždém kamínku a rostlince, kterou najdete.

Mají i jména. Ohnivý je Tulinen, Vodní je Vesi, větrná dračice se jmenuje Ilma a Zemní dračice Savi.

Jednou se takhle Tulinen, Vesi, Ilma a Savi sešli u ohně, který Tulinen sám rozžhnul.(to slovo asi neexistuje, já to neumím napsat:DD). "Celé se nám to bortí." poznamenal Vesi a uhasil vodou oheň, aby si jich nevšiml jeden lovec, který šel kolem "Máš pravdu, Vesi. Ale co s tím naděláme?" ptala se Ilma smutně a stočila se do klubíčka a smutně zírala svýma hnědýma očima do indigově modré oblohy. "Lidé se ještě neumoudřili a stále ničí to, co jsme pro ně udělali." řekl Tulinen a zamyslel se. "Nevím, co jim chybí. Mají vše. Jsou inteligentní, silní, šikovní, hbití, rychlí... Mají dost ovoce, zeleniny i lovné zvěře. Mají spoustu pomocníků, mají odvahu a je jich dost. Mají materály na vše, co potřebují k životu. A oni to všechno zničí." zahřměla Ilma do větru a její slova se nesla celou Zemí. "Je to marné. Lidé jsou neponaučitelní. Jako by nevěděli, co hrozí." posmutněl Tulinen a zíral tam, kde ještě před chvílí byl jeho oheň.

Draci ještě chvíli přemýšleli. "Mám nápad!" vykřikla Ilma. Vytvoříme Pátého draka, bude nejmocnější a nejsilnější. "Ale to by znamenalo, že zemřeme." připomněl Tulinem. "Budeme žít v něm." vysvětlila Ilma. "Bude se jmenovat Viidenessa - Ten Pátý." rozhodla Savi. Ostatní draci souhlasili.

Stoupli si do kruhu a začali odříkávat jakási zaříkadla: "Nämä viidenneksi, tule meille ja otamme hyviä ominaisuuksia ja huonoja tomuksi. Tule tänne ja vaihda meitä työssämme. Tule hakemaan meidät pois kaiken. Ole hyvä." A všichni čtyři draci zmizeli. V tom les prořízl ohlušující řev. To se objevil drak velký jako dva domy. Měl čtyři barvy: Modrou, zelenou, hnědou a šedou. Byl to Viidenessa, drak čtyř živlů, Ten Pátý. A právě on měl nastolit pořádek a mír na Zemi.

Ale to by mu lidé museli pomoci.
Povede se mu to...?

KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama